تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا در وردپرس

Pic-Intro-Service-social-media-1.png

انتخاب عنوان جذاب

انتخاب عنوان نیز یکی از مهمترین مراحل تولید محتوا است که بسیاری از اهمیت آن غافل هستند. عنوان مطلب شما باید به گونه ای باشد که کلمه کلیدی را دربربگیرد و اندازه آن نیز مناسب باشد. این بدان معنی است که نه زیادی کوتاه و نه زیادی بلند باشد. عنوان باید به صورتی انتخاب شود که کاربران را به مطالعه مطلب مشتاق کند. 

جذاب بودن پاراگراف اول

حتما برای شما هم پیش آمده که با گشودن سایتی و مطالعه چند سطر اول از مطالعه ادامه آن منصرف شده اید. برعکس این مطلب هم صدق می کند یعنی با مطالعه پاراگراف اول مشتاق شده اید باقی مطلب را هم مطالعه کنید. شما بعنوان فردی که تولید محتوا انجام می دهید باید آگاه باشید که پاراگراف اول همانند ویترین مغازه شماست که مشتریان را به سمت فروشگاه جذب کرده و یا از آن می راند. پس سعی کنید از جملات جذاب و دقیق برای پاراگراف اول استفاده کنید. بی شک تولید محتوای قوی و ارزشمند یکی از ارکان اصلی بهینه سازی سایت و دیده شدن در صفحات ابتدایی گوگل است. اما

تنها جمله بندی و متن قوی نمی تواند شما را از نظر سئو در رتبه بالایی قرار دهد چرا که نیازهای دیگری نیز وجود دارد. مثلا انتخاب درست کلمه کلیدی ، انتخاب عنوان جذاب برای پست ، انتخاب جملات درست و جذاب برای پاراگراف اول که برگ برنده شما در سرچ گوگل است ، کپی نبودن مطلب و اورجینال بودن آن ، استفاده از عکس و محتوای ویدیویی ، لینک منابع و ... همگی در ارتقاء رتبه شما در گوگل و مورد استقبال قرار گرفتن محتوای شما تاثیرگذارند. در ادامه مفصلا به این مطالب خواهیم پرداخت و بیشتر با تولید محتوا در وردپرس آشنا خواهیم شد.

چگونه تولید محتوا کنیم؟

تولید محتوا بسته به نوع سایتی که مطلب برای آن تولید می شود به موارد گوناگونی بستگی دارد. مثلا یک سایت فروشگاهی که بیشتر تاکید بر فروش محصولات خود دارد باید تولید محتوایی مرتبط با محصولات سایت صورت گیرد. برخی سایت ها بیشتر جنبه آگاهی بخشی و برندسازی دارند که در آنها سعی می شود تولید محتوا مطابق با این هدف صورت گیرد. اما مواردی که در اینجا ذکر می شود برای تولید محتوا جهت کلیه سایت ها صدق می کند :

انتخاب کلمه کلیدی مناسب و درست

انتخاب کلمه کلیدی مناسب یکی از سخت ترین مراحل تولید محتواست. این کلمه کلیدی باید میزان جستجوی بالایی داشته باشد و از طرفی با نوع فعالیت و کسب و کار سایت نیز مرتبط باشد. ابزارهای گوناگونی جهت انتخاب کلمه کلیدی موجود است که از آن جمله می توان به google Adwords ، MOZ ، google Trends و … اشاره کرد. هر کدام از این ابزارها کمک بزرگی به انتخاب کلمه کلیدی مناسب به شما می کنند. 

Bitmap-Copy-6.png
pic-copy-2.png

اورجینال و غیرکپی بودن محتوا

موتورهای جستجو بسیار به روز و پیشرفته هستند و به سرعت محتوای تولید شده توسط شما را آنالیز نموده و اگر کپی از مطالب دیگر باشد تشخیص داده می شود. پس هرگز سعی نکنید محتوای کپی شده را در نوشته های سایت خود قرار دهید چرا که رتبه سایت شما دستخوش تغییر منفی خواهد شد. شما می توانید از منابع معتبر الگوبرداری نموده و با تغییر جملات و سبک نوشتاری به تولید محتوای جدید دست بزنید بدون اینکه کپی کاری کرده باشید. 

استفاده از محتوای ویدیویی

 

تولید محتوای متنی توسط اغلب سایت ها انجام می شود ولی تولید محتوای ویدیویی در کمتر سایتی دیده می شود. وقتی در تولید محتوای خود از ویدیوی آموزشی استفاده کنید کاربران بیشتری را به خود جذب کرده و سایت شما بیشتر دیده خواهد شد. پس اگر قصد توسعه کسب و کار اینترنتی خود را دارید حتما از ویدیوهای تبلیغاتی و آموزشی در سایت خود استفاده کنید. 

 

ماریا اینترنت سرویس 

تخصصی ترین مرکز سئو و طراحی سایت

لینک دادن به منابع

اگر شما در تولید محتوای خود از منابع دیگری استفاده می کنید بهتر است لینک منابع را درج کنید. این کار نه تنها برای سایت شما مضر نیست بلکه از آنجا که گوگل قبلا محتوای سایت منبع را بررسی کرده اگر شما نام منبع را ذکر نکنید و یا لینک به آن ندهید مطلب شما را به عنوان کپی برداری قلمداد کرده و این از اعتبار سایت شما می کاهد. 

معرفی سایر محصولات یا آموزش های مرتبط در محتوای جدید

لینک سازی داخلی از فاکتورهای مهم در بحث سئو است. این لینک سازی می تواند شامل معرفی محصولات در سایت های فروشگاهی باشد. مثلا فرض کنید شما مطلبی در مورد لپ تاپ در سایت خود منتشر می کنید. کاربری که به مطالعه مقاله شما مشغول است می تواند با پیشنهادهای دیگری از طرف شما مبنی بر خرید کول پد یا موس و کیبورد هم مواجه شده و به خرید آنها ترغیب شود. این کار علاوه بر بیشتر دیده شدن سایت به فروش بیشتر محصولات شما کمک می کند.

 

تولید محتوا یکی از مهارتهای دنیای امروز است که در دنیای مجازی راه خود را باز کرده است. اگر علاقمند هستید در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید و یا در این حوزه مشغول به کار شوید راه درستی را انتخاب کرده اید چرا که یک متخصص تولید محتوا می تواند درآمد بسیار خوبی از این راه کسب کند و آینده از آن کسب و کارهای اینترنتی و مجازی خواهد بود. 

مقالات